Witamy na wortalu Armia Call of Duty - gry z serii CoD: Modern Warfare & Black Ops!

www. Call of Duty Warfare .pl

  • Strona główna
  • Forum
  • Galeria
  • Wideoteka
  • Download
  • Redakcja
  • FAQ
  • Linki
  • Kontakt

Odwiedza nas 25 gości.

[Program] Instrukcja Xfire

Milo @ 11.11.2011, 18:34

Jeżeli nie wiesz jak używać komunikatora Xfire, ten poradnik jest w sam raz dla Ciebie.

Konto

1. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest konto. Aby je założyć wystarczy kliknąć TUTAJ
2 .Następnym krokiem jest pobranie komunikatora. Naciśnij "DOWNLOAD XFIRE".
3. Drugim krokiem jest instalacja. Należy kliknąć w pobrany wcześniej instalator.
4. Następnym krokiem jest samo zakładanie konta. Należy kliknąć w komunikatorze "Rejestracja nowego konta" pod pustym oknem loginu. Otworzy się nowe okno przeglądarki internetowej z formularzem rejestracji:
*Username: wpisz swój login
*Email Address: wpisz adres e-mail
*Re-enter Email Address: powtórz adres e-mail
*Gender: wybierz płeć
*Date of Birth: wybierz datę urodzenia
First Name: wpisz imię
Last Name: wpisz nazwisko
Country: wybierz kraj
Zip Code: wpisz kod pocztowy
*Create Password: wpisz hasło
*Re-enter Password: powtórz hasło
*Enter the security code shown in this box: przepisz kod bezpieczeństwa z ramki
*I have read and agree to the Terms of Use and Privacy Policy: zaznacz kliknięciem
[*] - pola obowiązkowe do wypełnienia

Klikamy Submit i nasze konto jest już gotowe. Teraz możemy posługiwać się danymi użytymi przy rejestracji, dlatego w komunikatorze wpisz swój login i hasło i zaloguj się.

Podstawowa obsługa

Xfire to przede wszystkim komunikator ułatwiający czatowanie z innymi podczas gry. Poza tym analizuje ilość godzin spędzonych przy poszczególnych grach i przesyła dane na serwer. Informuje naszych znajomych "w co" i "gdzie" gramy oraz wyświetla zaktualizowaną tabelę wyników z serwera.

Jak rozmawiać ze znajomymi?

To najprostsza funkcja komunikatora, wystarczy tylko dwa razy kliknąć na nazwę znajomego i automatycznie otworzy się okno czatu. W dolnym panelu piszemy wiadomości, a w górnym wyświetla się nasza rozmowa. W czasie gry możemy otworzyć okno rozmów klikając domyślnie "0" na klawiaturze numerycznej. W czasie rozgrywek, kiedy okno rozmów jest zminimalizowane wiadomości przychodzące są wyświetlane w małym okienku, w prawym dolnym rogu ekranu. Podczas rozmowy bez przeszkód można wysyłać linki, ponieważ komunikator obsługuje hiperłącza.

Jak sprawdzić w co gra mój znajomy?

Kiedy nasi znajomi grają Xfire automatycznie pobiera informacje i wysyła je na serwer. Dzięki temu przy nazwie znajomego wyświetla się mini-ikonka gry i jej nazwa. Jeżeli chcemy uzyskać więcej szczegółów na temat gry znajomego wystarczy raz kliknąć na jego nazwę, a w oknie bocznym wyświetli się ewentualna nazwa serwera gry i tabela wyników oraz inne szczegóły takie jak nazwa mapy, czy ilość graczy na serwerze.

Jak wykonywać screenshoty?

Screenshoty to inaczej zrzuty ekranu, dzięki którym możemy pokazać znajomym ciekawe momenty z gier. Dla wygodnego wykonywania ss zalecam zmianę ustawień klawiszowych. W górnym panelu komunikatora kliknij kolejno Narzędzia > Opcje > Xfire w grze. W polu Zdjęcie należy kliknąć interesujący nas znak (zalecam "+" na klawiaturze numerycznej, ponieważ nie koliduje podczas gry). Zmiany zapisujemy OK.

Teraz włączamy dowolną grę i naciskając "+" robimy screenshoty, słychać wtedy charakterystyczny dźwięk robienia zdjęcia. Po wyłączeniu gry automatycznie otworzy się okno z wszystkimi wykonanymi zdjęciami. Możemy dowolnie decydować, które z nich usunąć, wysłać na serwer bądź pozostawić tylko na dysku. Naciskamy OK i wysyłanie ss na serwer przebiega automatycznie. Możemy sprawdzić status wysyłania klikając w komunikatorze po lewej na symbol aparatu, uzyskując przy tym dostęp do wszystkich screenshotów na dysku i w profilu.

Jak nagrywać filmy?

Nagrywanie filmów jest równie proste jak robienie ss. Zanim jednak zabierzesz się za to, radzę zmienić klawisz Nagrywania (polecam "-" w klawiaturze numerycznej) tak jak powyżej. Po zapisaniu możemy włączyć jakąkolwiek grę i w dowolnym momencie nacisnąć "-", aby rozpocząć nagrywanie. Wstrzymujemy ponownym naciśnięciem "-". Po wyłączeniu gry powinno pojawić się okno, w którym przygotujemy plik do wysłania na serwer, wpisując nazwę i opis. Przed wysłaniem plik automatycznie ulegnie kompresji i później będzie dostępny w naszym profilu po postacią playera.

UWAGA! Robienie filmów z gry to proces wykorzystujący bardzo dużo pamięci. Zanim zaczniesz kręcić upewnij się, że masz jej wystarczająco. Objętość pliku jest uzależniona od jakości grafiki w grze.

Xfire nie wykrywa gry! Co robić?

To żaden problem. Jest to znak, że najwyraźniej zmieniła się nazwa folderu z grą (po aktualizacji), a baza Xfire jeszcze tego nie poprawiła, więc komunikator ma problemy z automatycznym wykryciem gry. Wystarczy wykryć grę ręcznie.

W górnym panelu wejdź w Narzędzia > Opcje > Gry i kliknij na Niezainstalowane (pod listą gier). Rozwinie się lista wszystkich gier obsługiwanych przez Xfire, teraz musisz znaleźć tą, której nie wykrywa. Jeżeli jej nie znalazłeś to znak, że jeszcze nie została dodana do spisu Xfire. Jeżeli ją znalazłeś to kliknij na nią. Po prawej, w pierwszym polu wybierz Manual detect. Niżej kliknij na Przeglądaj i wybierz ścieżkę do głównego folderu gry. Następnie kliknij zatwierdź i OK. Teraz Xfire powinien wykrywać Twoją grę.

Jak dodać znajomego?

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, wejdź kolejno Narzędzia > Dodaj znajomego > Szukaj użytkowników Xfire. Teraz wpisujesz nazwę użytkownika i Szukaj. Z listy znalezionych użytkowników wybierz swojego znajomego i zaproś go. Przy następnej wizycie na Xfire twój znajomy dostanie komunikat o Twoim zaproszeniu, jeżeli je zaakceptuje to od teraz zostaniecie znajomymi i będziesz go widział na liście.

Mój znajomy gra w Call of Duty, a ja chcę zagrać z nim. Jak to zrobić?

Wystarczy kliknąć na jego nazwę, a w bocznym oknie pojawią się informacje o serwerze na jakim gra. Teraz spisz dokładnie adres (obok flagi) i włącz CoD. W głównym menu włącz konsolę "~", napisz /connect i po spacji przepisz adres IP, zatwierdź Enterem*. Jeżeli wszystko zrobiłeś poprawnie, powinieneś połączyć się z serwerem, na którym gra Twój znajomy.
* dotyczy to CoD1 i CoD:UO, dla CoD2 wpisujemy w konsoli komendę connect (bez ukośnika), podobnie też robimy w CoD4 i CoD:WaW, w pozostałych częściach funkcjonuje to inaczej.
Sonda

Na jakiej platformie zagrasz w CoD:AW?

PC - 51.6%
Xbox 360 - 6.5%
Xbox One - 8.1%
PlayStation 3 - 11.3%
PlayStation 4 - 22.6%

Razem głosów: 62
Ostatnie tematy
Serwisy zrzeszone