Witamy na wortalu Armia Call of Duty - gry z serii CoD: Modern Warfare & Black Ops!

www. Call of Duty Warfare .pl

  • Strona główna
  • Forum
  • Galeria
  • Wideoteka
  • Download
  • Redakcja
  • FAQ
  • Linki
  • Kontakt

Odwiedza nas 12 gości.

[Ogólne] Dekalog gracza

Milo @ 08.11.2011, 18:58

Jeżeli jesteś kompletnym nowicjuszem i gra w sieci sprawia Ci problemy to ten poradnik nieco ułatwi Ci życie. Postaram się udzielić Wam kilku podstawowych rad jak skutecznie grać w multiplayer. Niech to będzie dla Was swoisty spis przykazań.

1. Zdecydowana większość trybów w Call of Duty opiera się na grze grupowej (tylko niektóre zmuszają nas do własnej inwencji, ale o tym później). Co za tym idzie? Podstawą jest gra zespołowa, więc unikaj akcji na własną rękę, a dłużej pożyjesz. Staraj się trzymać blisko swoich towarzyszy broni, bo "im więcej celów, tym większy wybór ma przeciwnik". Stosuj się do prostej zasady: "W kupie siła, bo kupy nikt nie ruszy".
2. Ważne jest także wyczucie odległości. Nigdy nie wchodź z dużą grupą do małego pomieszczenia, bo stajecie się łatwym celem granatów i karabinów maszynowych. Jeżeli nie chcesz zasilić zbiorowej mogiły to nigdy nie doprowadzaj do takiej sytuacji. Zawsze miej swoich kompanów w polu widzenia, jednak nie staraj się ich naśladować. Jeżeli kumpel przebiegł przez ulicę bezpiecznie to znaczy, że właśnie przeciwnik przygotował się i czeka, aż zrobisz to ty, z tą różnicą, że już nie dobiegniesz.
3. Unikaj dużych otwartych miejsc. Jeżeli wokoło nie ma nikogo, ani niczego to znaczy, że właśnie mierzy w ciebie jakiś snajper. Pamiętaj, że w otwartym terenie każda broń jest niebezpieczna. Brak przeszkód i innych elementów terenu ułatwiają celowanie, więc na 95% wróg cię trafi i na 80% zabije. Każdy element mapy to twój przyjaciel. Chowaj się za wyłomami, murkami, drzewami, kamufluj się w krzakach i wysokiej trawie. Nie dopuść do sytuacji, że to przeciwnik widzi ciebie, a ty jego nie.
4. Wszelkiego rodzaju zakręty, ścianki i zaułki nie mogą być twoim dodatkowym wrogiem. To ty decydujesz jak dostosować środowisko gry do swoich potrzeb. Wykorzystuj każdą nierówność, aby przygotować zasadzkę. Dobry wróg to martwy wróg, więc wykaż się kreatywnością w jego zabiciu. Pewnie zastanawiałeś się po co twórcy zrobili otwarte drzwi skoro niemal zawsze nie da się ich zamknąć. Są one po to, abyś ty mógł się za nimi zaczaić. 90% graczy ginie w zasadzkach tylko dlatego, że nie chciało im się odwrócić. Wykorzystaj tą słabość i zabij wroga.
5. Kontynuując powyższą myśl nigdy nie patyczkuj się z wrogiem. Zabij go przy pierwszej lepszej okazji. Nie czekaj aż cię zobaczy. Nie baw się w honorowego rycerzyka, bo twój wróg na pewno by tego nie zrobił. Wojna jest brutalna, a zabijanie od tyłu to codzienność. Nie baw się z wrogiem. Każda sekunda twoich wygłupów to przedłużenie życia twojego wroga. Mały błąd przypłacisz życiem, więc nie czekaj i zabij drania.
6. Trafienie w głowę to pewna śmierć, więc wypracuj u siebie odruch automatycznego celowania w nią. Jeżeli dochodzi do sytuacji, kiedy zabicie wroga jest niemal pewne, to zrób to profesjonalnie. Jeżeli go tylko postrzelisz, to on zabije ciebie. Traf w głowę, a pozbędziesz się problemu.
7. Granat to nie niepotrzebny balast, który trzeba wyrzucić na początku rundy. Większość graczy już na początku wyrzuca wszystko co ma i często w sytuacjach krytycznych nie ma ostatniej linii obrony. Zawsze miej przy sobie minimum jeden granat, bo nigdy nie wiesz kiedy się przyda. Kiedy rzucasz zawsze zwracaj uwagę na odległość. Przytrzymaj granat na tyle długo, aby mógł swobodnie dolecieć do celu i wybuchnąć. Nie wyrzucaj go zbyt wcześnie bo wróg może uciec lub go odrzucić w naszą stronę. Nie przytrzymuj go zbyt długo, bo nie ma nic irytującego jak śmierć od własnego granatu. Staraj się rzucać do zamkniętych pomieszczeń, z których wiesz, że wróg już nie ucieknie. Rzucaj w okna i wszelkiego rodzaju dziury, nie marnuj granatów na otwartym obszarze.
8. Zapomnij o strzelaniu z MG. Karabin pomimo dużej sił ognia robi mnóstwo hałasu, a przez ogień widać go na drugim końcu mapy. Nie można go przestawiać. MG to karabin dla noobów, którzy nie wiedzą, że jest to dla wroga sygnał: "Hej! Tutaj jestem!". Jeżeli jednak widzisz wroga strzelającego z MG to nie baw się w kotka i myszkę, tylko go zabij. Jeżeli nie chcesz być połaskotany dużym kalibrem to skasuj go na miejscu. Strzelec MG ma mniej czułe sterowanie i wolniej celuje więc nie ociągaj się, bo to jedyna okazja.
9. Rzecz oczywista, ale nie dla wszystkich: optyka jest po to, aby jej używać. Nie strzelaj na oślep i kliknij z łaski swojej na prawy klawisz myszy, aby celować.
10. Dbaj o życie członków swojej drużyny, a i ty dłużej żyć będziesz. Jeżeli kumpel przeładowuje magazynek, racz osłonić go swoim tyłkiem i strzelać do wrogów. Zyskany przyjaciel na pewno się odwdzięczy. Poza tym nie wchodź swoim towarzyszom w drogę. Może akurat mają na muszce celującego do ciebie snajpera. Nie stój w przejściu i nie kładź się na podłogę w pomieszczeniach, bo zajmujesz cenną powierzchnię. Jeżeli musisz iść do kibelka to przejdź na Spectacor'a i nie bądź mięsem armatnim.

Oto dekalog dla początkującego gracza. To żaden wstyd nie umieć grać w FPSy, bo każdy kiedyś zaczynał. Stosuj się do powyższych rad, a szybciej zrozumiesz o co tutaj chodzi.

Sonda

Na jakiej platformie zagrasz w CoD:AW?

PC - 51.6%
Xbox 360 - 6.5%
Xbox One - 8.1%
PlayStation 3 - 11.3%
PlayStation 4 - 22.6%

Razem głosów: 62
Ostatnie tematy
Serwisy zrzeszone