Witamy na wortalu Armia Call of Duty - gry z serii CoD: Modern Warfare & Black Ops!

www. Call of Duty Warfare .pl

  • Strona główna
  • Forum
  • Galeria
  • Wideoteka
  • Download
  • Redakcja
  • FAQ
  • Linki
  • Kontakt

Odwiedza nas 50 gości.

Fabuła

Milo @ 26.11.2011, 10:28

W CoD4 następuje przełamanie tradycji serii i umieszczenie akcji w czasach współczesnych, w fikcyjnym konflikcie. Jest to duża zmiana, gdyż silną domeną Call of Duty była II wojna światowa. Uwaga, poniższy tekst zawiera streszczenie fabuły kampanii, może być to uważane za spoiler!

W Rosji trwa wojna domowa. Tak zwani ultranacjonaliści starają się usunąć legalne władze rosyjskie i przejąć stery na krajem. Ich fanatyczny przywódca, Imran Zachajew stara się zmusić USA do udziału w wojnie. Wykorzystuje swoje dawne powiązania z kręgami terrorystycznymi i nawiązuje współpracę z niejakim Khaledem Al-Asadem. Arabski wódz zbrojnie przejmuje władzę w bliżej nieokreślonym kraju, na bliskim wschodzie i dokonuje zamachu stanu, zabijając publicznie jego prezydenta. Ognisko terroryzmu musi zostać zduszone przez USA, dlatego przeciwko Al-Asadowi rzucone zostaje amerykańskie wojsko.

Wielka Brytania wysyła do Rosji swój elitarny oddział SAS, który ma za zadanie zlikwidować przywódcę ultranacjonalistów. Misja jednak kończy się niepowodzeniem i konieczna jest ewakuacja. Amerykanie szturmują stolicę arabskiego państwa i chcą przechwycić Al-Asada. Całość okazuje się być śmiertelną pułapką, a w wyniku wybuchu bomby atomowej ginie ok. 30 tys. żołnierzy. Groźba wybuchu III wojny światowej wisi na włosku, dlatego SAS lokalizuje miejsce pobytu terrorysty i przechwytuje go. Podczas przesłuchań wychodzą na jaw jego powiązania z Zachajewem. Kolejnym celem oddziału jest syn Imrana, dlatego łączy się z wojskami Marines i próbuje przygotować zasadzkę. Osaczony syn Zachajewa wyjmuje pistolet i strzela sobie w głowę.

Sam Zachajew nie ma wyboru i musi postawić zjednoczonym wojskom ultimatum. Wszyscy muszą opuścić terytorium Rosji, inaczej wystrzeli w kierunku USA pociski jądrowe. SAS i Marines dostają misję dotarcia do bazy Zachajewa, więc ten wystrzeliwuje pierwsze dwie rakiety. Szczęśliwie zjednoczonym siłom udaje się wpisać kody dezaktywujące, a sam Zachajew zostaje zabity podczas ucieczki z bazy.

Sonda

Na jakiej platformie zagrasz w CoD:AW?

PC - 51.6%
Xbox 360 - 6.5%
Xbox One - 8.1%
PlayStation 3 - 11.3%
PlayStation 4 - 22.6%

Razem głosów: 62
Ostatnie tematy
Serwisy zrzeszone