Witamy na wortalu Armia Call of Duty - gry z serii CoD: Modern Warfare & Black Ops!

www. Call of Duty Warfare .pl

  • Strona główna
  • Forum
  • Galeria
  • Wideoteka
  • Download
  • Redakcja
  • FAQ
  • Linki
  • Kontakt

Odwiedza nas 38 gości.

Pojazdy

Xavenir @ 05.12.2011, 14:32

Samoloty:

A-10 Thunderbolt II – samolot z zastosowaniem prostych skrzydeł, używany przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych. Stworzony z myślą do wspierania wojsk w długotrwałych misjach. Pieszczotliwie zwany „Warthog” lub „Hog” przez pilotów i żołnierzy. Występuje w trzeciej odsłonie cyklu Modern Warfare w kampanii singleplayer w misjach „Iron Lady” i „Scorched Earth”.

AC-130 – prosto mówiąc potężny „koksu”, będący na usługach USA Air Force. Jeden z moich ulubionych samolotów występujących w całej serii Modern Warfare. Trzy działka różnego kalibru kolejno 105, 40 i 25mm do masakrowania kolejnych fal przeciwników, pytanie – czego chcieć więcej?

B-2 Spirit – jeden z tych samolotów, którymi chciałoby się polatać, a nie można. „Stealth bomber”, czyli ja Cię widzę, a ty mnie nie. Występował w drugiej i trzeciej odsłonie cyklu Modern Warfare jako wsparcie piechoty podczas misji singleplayer. Spotykany w tych grach także jako nagroda (pod postacią nalotu) za killstreak w rozgrywkach online.

F-15 Eagle – pojedyncze siedzenie, dwucylindrowy silnik, dostępny w praktycznie każdych warunkach, zapewniający sporą przewagę taktyczną i nie tylko w walkach powietrznych. Jak dla mnie jeden z dwóch obowiązkowych samolotów na wyposażeniu każdej armii.

F-16 Falcon – starszy brat F-15, który jest podstawą sił powietrznych. O dziwo występujący tylko w Call of Duty: Modern Warfare 3, gdzie najlepiej można mu się przyjrzeć w traileru gry. Występuje w nim podczas walki z MiG-29s, prezentujący swą sylwetkę na tle nieba Nowego Jorku.

MiG-29 – chyba najbardziej znany rosyjski myśliwiec bojowy przewijający się w całym cyklu MW. Podstawowy wróg sił powietrznych USA. W najnowszej odsłonie serii możliwy do zobaczenia podczas walki w Nowym Jorku oraz eskorty rosyjskiego prezydenta – misja „Turbulence”.

MQ-9 „Reaper” – bezzałogowy samolot znany również spod nazwy zdalnego sterowania UAV z zamkiem rakietowym. Bierze udział w potyczkach w Modern Warfare 3. Reaper wydaje się być następcą samolotów bezzałogowych Predator Missile z Call of Duty: Modern Warfare 2. W mojej opinii jeden z najbardziej śmiesznych samolotów w grze.

V-22 Osprey – no i w końcu Osprey, podstawowy środek transportu w MW3 (nie będący helikopterem) wyposażony w karabin maszynowy. Opracowany dla armii amerykańskiej V-22 poajwia się w Call of Duty jako szturmowy-wspierający samolot bojowy. Wiele razy widywany podczas kampanii, w trakcie wspierania towarzyszy lub zrzucania żołnierzy na front.

Helikoptery:

Mi-24 Hind – jeden z tych bardziej pamiętnych helikopterów m.in. z misji „Game Over” w Call of Duty 4: Modern Warfare. Jak opisać ten helikopter - "Rakiety UV-32, 12mm działo czołowe, Ci dranie są gotowi do trzeciej wojny światowej" ~ Frank Woods.

AH-1 Cobra – helikopter bojowy występujący we wszystkich częściach cyklu Modern Warfare (w trzeciej odsłonie jako ulepszony AH-1W Super Cobra) oraz w Black Ops (w oryginale AH-1). Jest on używany przez korpus Marine USA jako podstawowy śmigłowiec szturmowy.

UH-60 Black Hawk – wielozadaniowy helikopter używany przez armię amerykańską i SAS, najczęściej w celach transportowych oraz wsparcia piechoty. Znalazł on także swoje zastosowanie we wszystkich trzech częściach Modern Warfare. Dla mnie najbardziej imponująco wyglądało jego zastosowanie w misji „Charlie Don’t Surf”, gdzie była ich naprawdę masa. Miniguns M134 tworzą idealne dopełnienie tej maszyny.

MH-6 Little Bird – „mały ptaszek”, a wciąż dość często wykorzystywany helikopter w operacjach specjalnych. Występuje w dwóch wariantach AH-6 (szturmowym) i MH-6 (transportowym). Używany przez chyba wszystkie nacje jakie występują w grze. Wyposażony w dwa działka obrotowe o kalibrze 7.62mm oraz dwie wyrzutnie pocisków Hydra 70mm.

CH-46 Sea Knight – czyli słynny wrak na mapie Crash w czwartej odsłonie serii (czy też Winter Crash, którą ja osobiście bardziej preferuję). Odgrywa główną rolę w pierwszym Modern Warfare, jednak dużo częściej pojawiał się jako drugorzędny obiekt w drugiej części serii.

Mi-8 „Hip” – średniej wielkości transportowy i częściowo bojowy helikopter, z którym mamy do czynienia w całej serii MW i Call of Duty: Black Ops. O dziwo tylko w Black Ops został wyposażony w cztery wyrzutnie pocisków S-5 55mm, podczas gdy w innych odsłonach dysponował tylko podwójną wyrzutnią 148mm 9M17 Phalanga ATGM.

Pływające:

Oscar II – najnowszy pojazd wodny w serii, czyli łódź podwodna występująca w znanej misji „Hunter Killer” w trzeciej części cyklu. Moim zdaniem to jest to chyba najbardziej dopracowany wehikuł pływający w całym „uniwersum” Call of Duty.

U.S.S. Nimitz – czyli wielki lotniskowiec zatopiony obok Nowego Jorku w Modern Warfare 3. Umiejscowiony pośród wielu innych krążowników i niszczycieli rosyjskiej oraz amerykańskiej floty. Aż łezka się w oku kręci na ten widok.

Zodiac – jeżeli ktoś się uważa za fana Modern Warfare i nie wie czym jest Zodiac, powinien sczeznąć w piekle. Tak bardziej na poważnie – to oczywiście nasz niezastąpiony „ponton bojowy” z drugiej i trzeciej części cyklu.

Lądowe:

BTR-80 – rosyjski ośmiokołowy opancerzony transporter, będący odpowiednikiem amerykańskiego Stryker’a. Wyposażony w jedno działo ciężkie działo maszynowe 14.5mm KPVT. Na sam widok tego pojazdu mam ochotę rozejrzeć się w okolicy za jakimkolwiek RPG – ruski chłam…

Leopard 2 – z ruskiego przechodzimy na niemieckie, coraz to ciekawiej. Główny niemiecki czołg bojowy, drugie wcielenie serii czołgów Leopard. Oczywiście występuje w służbie niemieckiej, pojawiając się w Call of Duty: Modern Warfare 3 – scheiße.

Stryker – amerykański odpowiednik rosyjskiego BTR-80. Nie ma tu o czym pisać, gdyż każdy powinien chyba znać ten transportowiec. Na wyposażeniu posiada tylko jedno działka pięćdziesięcio calowe M2 Browning. Strzeżcie się ruscy!

T-90 – główny element dywizji pancernej Rosji. Cud techniki, a raczej zabytek techniki pancernej. Jedno działo główne 125mm, jeden dodatkowy karabin 7.62mm PKT i jeden 12.7mm DShK.

GAZ-2975 – „Dajcie gazu tym gazem”. Kolejny ruski pojazd pancerny. Tym razem jest to opancerzony wóz bojowy będący czymś w rodzaju amerykańskiego Humvee. Co ja mówię, przecież to ewidentnie czysto zerżnięte amerykańskie Humvee na służbie matki Rosji. Prościej mówiąc – nic ciekawego.

Jeep Wrangler – zawsze śmiałem się z zapisu wyrazu Jeep, no ale nie o to w tym dziale chodzi. Kompaktowy czterokołowy pojazd występujący w trzeciej części serii, który kończy naszą listę wszystkiego co pełza lub jeździ po ziemi. Stosowany przez francuski GIGN na ulicach Paryża i na terenach pustynnych.

Sonda

Na jakiej platformie zagrasz w CoD:AW?

PC - 51.6%
Xbox 360 - 6.5%
Xbox One - 8.1%
PlayStation 3 - 11.3%
PlayStation 4 - 22.6%

Razem głosów: 62
Ostatnie tematy
Serwisy zrzeszone