Witamy na wortalu Armia Call of Duty - gry z serii CoD: Modern Warfare & Black Ops!

www. Call of Duty Warfare .pl

  • Strona główna
  • Forum
  • Galeria
  • Wideoteka
  • Download
  • Redakcja
  • FAQ
  • Linki
  • Kontakt

Odwiedza nas 14 gości.

Frakcje

Milo @ 01.12.2011, 10:28

W serii Modern Warfare możemy spotkać kilka walczących frakcji. Oto podsumowanie zawierające opisy wszystkich z nich, podstawowe informacje oraz ciekawostki.

SAS

A dokładnie Special Air Service. Jest to jedna z najbardziej elitarnych jednostek komandosów brytyjskiej armii. Jej członkowie są dobierani na drodze surowej selekcji i poddawani są ciężkim próbom. Historia jednostki sięga II wojny światowej, kiedy alianci potrzebowali wyspecjalizowanych jednostek do działań na tyłach wroga. Sformowane oddziały wiodły prym w armii i wyznaczały standardy innym jednostkom specjalnym.

SAS pojawiło się już w pierwszej części serii Call of Duty i tak tradycyjnie pojawiało się we wszystkich sequelach. Znaczenie jednostki było bardzo zróżnicowane, w CoD4 jej misje stanowiły spory element kampanii, w MW2 wystąpiła jako część Task Force 141, a w BO została jedynie wspomniana.

Znaczenie w serii MW: SAS w koalicji z wojskami USA podjęło walkę z Ultranacjonalistami i terroryzmem. Ich głównymi celami byli Imran Zachajew oraz Władimir Makarow.

Członkowie: John Price, John "Soap" MacTavish

Delta Force

To elitarna jednostka amerykańskich komandosów. Ich główne cele to tajne misje poza terytorium państwa, przeciwdziałanie terroryzmowi oraz inne zadania specjalne. DF pojawia się tylko w MW3.

Znaczenie w serii MW: DF stanowi część sił wyznaczonych do obrony terytorium USA przed Rosjanami. Ich głównym wrogiem jest Specnaz.

Członkowie: Frost, Sandman, Truck, Grinch

Ultranacjonaliści

To fikcyjne ugrupowanie, które zbrojnie, przy pomocy terrorystycznych sił przejęło w Rosji władzę. Ich głównym wrogiem jest USA, dlatego dążą do wyniszczenia amerykanów wszelkimi możliwymi środkami. Pojawiają się we wszystkich częściach serii MW.

Rola: Są w otwartym konflikcie z USA i Wielką Brytanią. Dzięki powiązaniom z terrorystami mają dostęp do broni nuklearnej.

Członkowie:

Imran Zachajew, Władimir Makarow

Specnaz

Elitarny oddział rosyjskich komandosów. Na początku każdej mapy multiplayer, strona grająca Specnazem słyszy: "Take no prisoners, comrades" czyli "Nie bierzcie jeńców, bracia". Mówi to sporo o ich celach, gdyż jednostka była głównie używana do eliminowania wrogich oddziałów w sposób aktywny. Jednostka ta pojawia się we wszystkich częściach MW, oraz w BO.

Opozycja

Arabska organizacja polityczno-militarna działająca na zlecenie terrorystów. Pojawia się w MW i MW2, a jej główna rola polega na odparciu amerykańskiej inwazji na bliskim wschodzie. Ich sojusznikami są Ultranacjonaliści pod przywództwem Zachajewa. Są głównym pośrednikiem podczas handlu bronią.

Wewnętrzny krąg

W grze Inner Circle. Jest to organizacja utworzona przez Władimira Makarowa, która ma być nazwą dla rosyjskich ultranacjonalistycznych poglądów. Jej głównym celem jest kontrola globalnego terroryzmu.

GIGN

Francuska jednostka paramilitarna, której głównym celem jest eliminowanie terroryzmu. Pojawia się w MW3, jej głównym celem jest walka z Rosjanami, szturmującymi Paryż. W grze pełni funkcje żandarmerii, policji, która koncentruje się na działaniach miejskich.

PMC

Private Military Company, firma sformowana na zlecenie Nikolaia. W jej szeregi weszli m.in. rosyjscy rebelianci, którzy sprzeciwili się rządom Makarowa.

Francuska i Niemiecka Armia

W MW3 podczas obrony Europy Zachodniej przed terrorystyczną agresją Rosji wystąpiły także regularne armia Francji i Niemiec. Wchodzą one w skład ogromnej koalicji sił wymierzonych w organizację Makarowa. Dysponują standardowym wyposażeniem NATO i wspólnie z jednostkami amerykańskimi i brytyjskimi biorą udział w obronie Paryża i Berlina.

Sonda

Na jakiej platformie zagrasz w CoD:AW?

PC - 51.6%
Xbox 360 - 6.5%
Xbox One - 8.1%
PlayStation 3 - 11.3%
PlayStation 4 - 22.6%

Razem głosów: 62
Ostatnie tematy
Serwisy zrzeszone