Witamy na wortalu Armia Call of Duty - gry z serii CoD: Modern Warfare & Black Ops!

www. Call of Duty Warfare .pl

  • Strona główna
  • Forum
  • Galeria
  • Wideoteka
  • Download
  • Redakcja
  • FAQ
  • Linki
  • Kontakt

Odwiedza nas 20 gości.

Frakcje

mikiwas_PL @ 18.12.2014, 14:16

W niniejszym artykule znajdziecie opisy wszystkich frakcji, występujących w CoD: Ghosts.

Ghosts

Ghosts – (Fikcyjna) Jednostka specjalna powstała w 2005 roku. Grupa miała paraliżować ruchy nieprzyjacielskich sił które mogą zaszkodzić Stanom Zjednoczonym. Duchy pojawili się na razie tylko w Call of Duty Ghosts. Znaczenie w Call of Duty Ghosts: Ghosts musi podjąć walkę z Federacją która zaatakowała USA i przejęła ich wojskową satelitę ODIN. W misji „Legendy nigdy nie umierają” która cofa nas o kilkanaście lat(do 8 lipca 2015)wstecz dowiadujemy się że duchy miały zadanie zlikwidować dowódcę federacji, Almagro. Jednak podczas operacji, dawny dowódca Ghosts , Rorke ginie i przechodzi na stronę Federacji stając się największym celem duchów.

Członkowie oddziału: Gabriel Rorke(do 2015 r.) , Elias ”Scarecrow” Walker, Thomas Merrick, Keegan Russ, David ”Hesh” Walker, Logan Walker , Alex Johnson.

Federacja

Federacja – (Fikcyjna) Frakcja pojawiająca się w Call of Duty Ghosts. Powstała w 2005. Głównym inicjatorem jej powstania była Wenezuela. Generał Almagro przejął władze i zaczął przyłączać do Federacji inne kraje Ameryki Południowej: Brazylia, Chile ,Argentyna ,Meksyk ,Kuba. Później Almagro rozpoczął kampanie Anty-Amerykańską która polegała na zabiciu lub aresztowaniu każdego Amerykanina na terenie kraju. Tego Stany Zjednoczone nie mogły tolerować i w 2015 przeprowadziły zamach na Generała. Mimo tego Federacja dalej się rozwijała aż przejęła amerykańską satelitę ODIN i zaatakowała USA. Znaczenie Federacji zmalało w 2027 kiedy to wojska Stanów Zjednoczonych zaatakowały bazę Federacji i zniszczyło ją doszczętnie. Znaczenie w Call of Duty Ghosts: Federacja atakuje za pomocą ODIN’a wiele miast amerykańskich w wyniku czego powstaje duży okrąg który jest nazywany „Ziemią Niczyją”. W 2027 zauważono zwiększono aktywność Federacji na tamtych terenach, co skutkowało zdobyciem Dallas i fortu Santa Monica. Rorke, główny dowódca Federacji próbuje się zemścić i zabić wszystkich duchów.

Liderzy Federacji: Diego Almagro, Gabriel Rorke.

Armia Stanów Zjednoczonych

Armia Stanów Zjednoczonych – Pojawia się w Call of Duty, United Offensive, Call of Duty 2, Big Red One, Call of Duty 3, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Ghosts i Call of Duty: Advanced Warfare. To jedna z najpotężniejszych armii świata.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych - Pojawia się w Call of Duty 4, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Black Ops II i Call of Duty: Ghosts. W Ghosts pojawia się podczas misji na satelicie gdzie wcielamy się w specjalistkę Baker.

Sonda

Na jakiej platformie zagrasz w CoD:AW?

PC - 51.6%
Xbox 360 - 6.5%
Xbox One - 8.1%
PlayStation 3 - 11.3%
PlayStation 4 - 22.6%

Razem głosów: 62
Ostatnie tematy
Serwisy zrzeszone